מוזיאון ישראל פותח 4 תערוכות ל- 4 חודשים המציגות נקודות מבט שונות על הגוף, החלל והזמן
4/12/13 – 5/4/14


שיחי גלריה עם האוצרים »

במוזיאון ישראל, ירושלים נפתחו ב-4 בדצמבר 2013 ארבע תערוכות חדשות לארבעה חודשים. התערוכות מציגות נקודות מבט שונות על המפגש שבין גוף האדם, החלל והזמן.

"גדעון גכטמן, 2008-1942" היא רטרוספקטיווה ראשונה לאמן שהיה מחלוצי האמנות הקונספטואלית בישראל ובמשך 40 שנות יצירה השפיע רבות על האמנות הישראלית. התערוכה מציגה עבודות מרגשות, לעתים אף מטלטלות, העוסקות, בין היתר, בשאלה שהעסיקה אותו רבות: עד כמה יכולה אמנות לשמר את זיכרון האמן לאחר מותו. "מיקה רוטנברג: עבודות וידאו" היא תערוכת יחיד ראשונה בישראל של אמנית הווידאו והמיצב מיקה רוטנברג והיא מציגה מבחר עבודות וידאו שלה מהעשור האחרון. עבודותיה של רוטנברג משתמשות בגוף האדם בדרכים קיצוניות, פואטיות, משעשעות וביקורתיות.

בתערוכה "הוצאו מהקשרם: אמנות איברי הגוף" כ-200 יצירות אמנות מהתקופה הפרה-היסטורית ועד ימינו העוסקות באברי הגוף האנושי. תערוכה זו מתבוננת בדרך שבה תרבויות שונות ברחבי תבל מתייחסות לגוף ולאיבריו במהלך ההיסטוריה של המין האנושי.

"יומן אבק: אמנות ישראלית עכשווית" מציגה עבודות של 15 אמנים ישראליים העושים שימוש באבק המקומי, באובך, בחול ובעפר הבנייה הבלתי פוסקת, כחומר גלם ומתבוננים באמצעותו על חלוף הזמן, על תהליכי שחיקה ועל יצירה. האוצרת האורחת: תמר מנור-פרידמן היא זוכת פרס האוצר לשנת 2013 מטעם משרד התרבות והספורט.


.............................................................................................
עיצוב ובניית אתר 4X4:
מחלקת מולטימדיה, מוזיאון ישראל
עיצוב: חיה שפר
בנייה: אבי רוזנברג
ניהול: דר' סוזן חזן
עריכה לשונית בעברית: חנה קן ברונשוויג
עריכה לשונית באנגלית: דינה לוונשטיין