ז'ן-גבריאל פריו, נולד בצרפת ב-1974
יום הדין, 2005
הקרנת די וי די, 9:45 דק'
אוסף האמן

הסרט של ז'ן-גבריאל פֵּרִיּוֹ הוא אסופה של דימויים שמצא האמן באינטרנט כשחיפש ב"גוגל תמונות" ביטויים כמו נסיעה, דרך או מכונית בכביש. האמן מיין וארגן את אלפי הדימויים שאיתר לפי טיפוסים, ולאחר מכן ערך אותם לכדי רצף שאינו מציג סיפור, כי אם טיפולוגיה של דימויי דרכים.
את האסופה הגאוגרפית מלווה אסופה מוזיקלית שמקנה לסרט ממד אוניברסלי נוסף. כדי לחזק את ההקשר הכלל-אנושי, דלה פריו ממאגר המידע של אונסק"ו קטעים אינסטרומנטליים מסורתיים ממבחר מקומות בעולם וערך אותם יחדיו עד שכמעט התמזגו זה בזה. בעושרו של ארכיון הדימויים והצלילים מסווה פריו את ההקשרים המקוריים ויוצר מקום ולחן חדשים שממזגים את העולם כולו ומשקפים חוויה אנושית אוניברסלית של מסע.

Jean-Gabriel Périot, born France 1974
Dies Irae (Day of Wrath), 2005
DVD projection, 9:45 mins.
Collection of the artist

Jean-Gabriel Périot's film is a compendium of images the artist found by searching Google with keywords such as "journey," "route," or "car on the road." He organized the thousands of results into a sequence that presents not a narrative, but a study of the typology of travel images.
This geographic compilation is accompanied by a musical mélange that adds another global dimension to the film. In order to emphasize the shared humanity conveyed by the work, Périot extracted traditional instrumental pieces originating in different parts of the world from the UNESCO database and combined them until they almost blend into one another. He has used this rich archive of images and sounds to obscure their original contexts, creating instead a new place and a new melody that embrace the entire world and reflect a universal human experience of journeying.