שלום רב,

כיצד שומרים על רלבנטיות בעולם דינמי ומשתנה? זו אחת מהשאלות המרכזיות המעסיקות כיום את עולמות התוכן סביבנו, ועל אחת כמה וכמה את עולם המוזיאונים והחינוך לאמנות.
גליון האביב של "פלטפורמה" עוסק באופנים השונים שבהם גופי וסוכני תוכן שומרים על רלבנטיות בעולם של ימינו, המשתנה בקצב מסחרר. כיצד מוזיאונים מתמודדים עם עולם שבו לאינטרנט, לטלפונים החכמים ולמבול המידע והדימויים יש מקום מרכזי כל-כך בחוויה היומיומית שלנו?

במדור "הקשרים" מספרת שרה ריימן-שור על בניית תערוכות אינטראקטיביות ומשמעותיות לכל המשפחה, עם התייחסות לתופעות אקטואליות ונפוצות כמו ה"סלפי".
במדור "דילמות" מגלה קרני ברזילי אתרי אינטרנט של מוזיאונים בעולם כמרחבים ייחודיים המאתגרים את המבנה המסורתי של המוזיאון הפיזי ומדגימה את האפשרויות הגלומות בעיצוב חוויית ביקור ולמידה אחרת.
במדור "אנשים" מספרת רבקה ורדי על עולם האמנות והחינוך לאמנות במגזר החרדי ומשתפת מנסיונה כמנהלת אמן, המרכז לאמנות חזותית לציבור החרדי, ופתיחת השלוחה החרדית של בצלאל.
במדור "מיזמים" מציעה ליהיא ספיר להפוך את ההדרכה במוזיאונים למיזם אישי-אוצרותי: כיצד מדריכים יכולים לבחור תמות עצמאיות ולהוביל את הקבוצה דרך מסלולים מפתיעים ומעוררי מחשבה? ספיר מוכיחה שהשמים הם הגבול, ובמדור "הפעלות" היא אף מרחיבה ומפרטת דרכים מעשיות להפוך את ההדרכה בעקבות נקודות למעשה יצירתי ומסעיר.
במדור "זווית אישית" מתארח אלכס אפשטיין ומעודד אותנו לחוות את המוזיאון דרך עיניו של אדם אחר.

גם המגזין "פלטפורמה" עובר רענון, עם אתר חדש ומעודכן שמותאם למכשירים שונים כמו טאבלט, סמרטפון ומסכי מחשב. אנו מקווים שהעיצוב החדש יאפשר לכם עיון נוח, מהנה ומזמין.

קריאה נעימה ואביב שמח!
מערכת "פלטפורמה"